Tämä sivu on tarkoitettu uudemmille selaimille. Parhaan vierailukokemuksen aikaansaamiseksi, ole hyvä ja päivitä selaimesi uudempaan versioon.

Clarion Hotel® Stockholm Tukholma ,  Ruotsi

Kokousta kanssamme

Kokoukset ja tapaamiset hotellissa
Clarion Hotel® Stockholm

Takaisin

Huoliteltu, taiteellinen hotelli trendikkäällä Södermalmilla

6 Suurta kokoustilaa 14 Pientä kokoustilaa 532 Hotellihuonetta 1200 Seisovaa osallistujaa 500 Istuvaa osallistujaa

Clarion Hotel Stockholm tarjoaa kokonaisvaltaisen lähestymisen matkustukseen ja työhön. Rentouttava spa, trendikäs ja keskeinen sijainti sekä upea kokoelma nykytaidetta – oikea paikka rentoutumiseen pitkän työpäivän jälkeen.

Clarion Hotel Stockholm on paljon enemmän kuin tavallinen businesshotelli. Vilkkaan Södermalmin keskiöstä löytyvän sijainnin ansiosta olet täällä tapahtumien keskipisteessä. Suosittelemme, että vieraamme nauttivat täysin kaikesta, mitä kaupunki tarjoaa.

Tervetuloa Clarion Hotel Stockholmiin, jossa olemme ylpeitä voidessamme tarjota vieraillemme parhaimmat kokemukset ja loistavan palvelun. Tiloissamme voit isännöidä jopa 2000 vierasta yhteensä 17 eri kokoustilassa. Tarjolla on myös jaettava juhlasali 500 istuvalle vieraalle tai 600 seurustelevalle vieraalle – mikään tilaisuus ei ole liian suuri innostuneelle ja taitavalle henkilökunnallemme, joka on aina valmis auttamaan. Juhlasalin näkymät kohti Globenia ja Årstavikeniä antavat tapaamiselle ripauksen lisätilaa ja inspiraatiota. Sijaitsemme noin 45 minuutin ajomatkan päässä Tukholman Arlandan lentokentältä ja 20 minuutin ajomatkan päässä Tukholman Bromman lentokentältä, sekä vain 2 minuutin kävelymatkan päässä Skanstullin metroasemalta ja bussipysäkiltä. Tarjoamme maksuttoman Wi-Fin kaikissa hotellimme tiloissa.

Upea Elements-spa tarjoaa hengähdystauon kaiken hulinan keskellä. Täältä löydät saunan, virvokkeita sekä sisä- ja ulkouima-altaan, joka tarjoaa upeat näkymät Årstavikenin ylitse. Meillä on myös hyvin varusteltu kuntosali personal trainerilla – meillä tunnet olosi virkistäytyneeksi ja uudistuneeksi. Jos haluatte vuokrata kylpylän kokousporukalle, olette tervetulleita ottamaan meihin yhteyttä.

Hotellimme oma taidegalleria on upea kokoonpano skandinaavista nykytaidetta. Vieraile galleriassa opaskirjan kanssa. Nauti herkullinen illallinen Eatery Social -ravintolassa, jossa tarjoamme kekseliäitä, Pohjois-, Etelä- ja Väli-Amerikan ruokakulttuureita yhdisteleviä ruoka-annoksia. Vahvojen makujen yhteydessä pääsette nauttimaan myös tuoreista ja virkistävistä juomista. Jos olette liikkeellä isommalla porukalla, olette tervetulleita ruokailemaan Community Tablemme ääreen tai Vatosiin, cocktailbaariimme, jonka voitte varata esimerkiksi juhlatilaisuutta varten. Vatos on seurustelutila, jossa pääsette nauttimaan täysin oman baarin palveluista. Täällä voitte myös tutustua cocktailien saloihin cocktailmaistelun muodossa tai syventyä meksikolaisten drinkkien maailmaan. Living Roomissamme voit nauttia rauhallisesta hetkestä kollegoidesi kera.

Lue vähemmän

Yhteystiedot

Kongressi- ja kokoustilamme

Vieraat rakastavat kokoustilojamme - hyvästä syystä. Tilaa on yli 1000 vieraalle ja tarjoamme pieniä ja suuria vaihtoehtoja juuri sinun tarpeidesi mukaan. Tilamme ovat hyvin varustellut ja tyylikkäästi sisustetut, tarjoten inspiroivan tunnelman.

  • PC-projektori
  • Wi-Fi
  • Whiteboard
  • Paperia ja kyniä
Näe kaikki tiedot hotellista

Ekstra suuri

  • 500
  • 424 ㎡
  • Ekstra suuri
    • 500

Suuret tapaamiset vaativat suuret tilat – tutustu siis juhlasaliimme. Saliin mahtuu mukavasti 500 henkeä ja se tarjoaa mahtavaa luonnonvaloa kuuden (6) metrin korkuisissa tiloissa. Salissa on lava, koroke ja äänentoistojärjestelmä.

Kapasiteetti

Elokuvamainen istuinjärjestely 500 henkilöä

Laitteet/varustelu

  • PC-projektori
  • Luonnon-/päivänvalo
  • Induktiosilmukka
  • Wi-Fi
  • Whiteboard
  • Paperia ja kyniä
  • Mikrofoni
  • Fläppitaulu
  • TV-näyttö
  • Näyttö/valkokangas
  • Videoneuvottelu
  • Airplay

Suuri

  • 150
  • 160 ㎡
  • Suuri
    • 48
    • 100
    • 90
    • 56
    • 112
    • 150

Yhteentoista (11) kokoustilaamme mahtuu 45-150 henkeä per huone ja nämä tilat voidaan myös tarvittaessa kalustaa. Jos kaipaat enemmän tilaa, aulatilamme ovat myös käytettävissä lisätilana jokaiseen tapahtumaan.

Kapasiteetti

Johtokunnan huone 48 henkilöä
Luokkahuone 100 henkilöä
Cabarét seating 90 henkilöä
Hevosenkenkä 56 henkilöä
Pyöreät pöydät 112 henkilöä
Elokuvamainen istuinjärjestely 150 henkilöä

Laitteet/varustelu

  • PC-projektori
  • Induktiosilmukka
  • Wi-Fi
  • Whiteboard
  • Paperia ja kyniä
  • Mikrofoni
  • Fläppitaulu
  • TV-näyttö
  • Näyttö/valkokangas
  • Luonnon-/päivänvalo
  • Videoneuvottelu
  • Airplay

Keskisuuri

  • 50
  • 55 ㎡
  • Keskisuuri
    • 20
    • 30
    • 24
    • 20
    • 24
    • 50

Me tarjoamme kahdeksan kokoustilaa, jotka ovat täydellisiä sinulle, joka haet sopivaa tilaa jopa 50 henkilölle. Tilojen varustelistalta löytyy näyttö/valkokangas, PC-projektori, fläppitaulu sekä Wi-Fi.

Kapasiteetti

Johtokunnan huone 20 henkilöä
Luokkahuone 30 henkilöä
Cabarét seating 24 henkilöä
Hevosenkenkä 20 henkilöä
Pyöreät pöydät 24 henkilöä
Elokuvamainen istuinjärjestely 50 henkilöä

Laitteet/varustelu

  • PC-projektori
  • Induktiosilmukka
  • Wi-Fi
  • Whiteboard
  • Paperia ja kyniä
  • Mikrofoni
  • Fläppitaulu
  • TV-näyttö
  • Näyttö/valkokangas
  • Luonnon-/päivänvalo
  • Videoneuvottelu
  • Airplay

Pieni

  • 14
  • 20 ㎡
  • Pieni
    • 14

Kokeile VIP- tai Södersviten-huoneita pieneen ja tehokkaaseen tapaamiseen. Intiimit ja inspiroivat tilat, joissa on istumapaikat 8-14 hengelle. Varustettu projektorilla, valkotaululla, fläppitaululla, muistiinpanovälineillä ja maksuttomalla Wi-Fillä.

Kapasiteetti

Johtokunnan huone 14 henkilöä

Laitteet/varustelu

  • PC-projektori
  • Luonnon-/päivänvalo
  • Wi-Fi
  • Whiteboard
  • Paperia ja kyniä
  • Fläppitaulu
  • TV-näyttö
  • Näyttö/valkokangas
  • Induktiosilmukka
  • Videoneuvottelu
  • Mikrofoni
  • Airplay

Ruoka ja juoma

Aamiaisbuffettimme tarjoaa lukuisia ekologisia ja terveellisiä vaihtoehtoja. Päiväpakettimme sisältää lounaan ja iltapäivän snacksit (kahvia ja teetä on aina saatavilla). Kokouspäivän jälkeen voitte esimerkiksi nauttia illallisesta Eatery Socialissa.

  • Kahvi & tee
  • Terveellisiä snackseja
  • Baari
  • Ravintola

Kaikki tilamme

Tässä näet listan hotellistamme löytyvistä palveluista ja tiloista. Me emme tarjoa yliviivattuja palveluita, mutta niitä saattaa olla saatavilla lähistöllä sijaitsevissa hotelleissa, joihin voit tutustua tarkemmin selaamalla sivua alaspäin.

Yleistä tietoa hotellista
  • Huonepalvelu
  • Kuntoilutilat
  • Pysäköinti
  • Sauna
  • Sisäuima-allas
  • Kylpylä
  • Latausasema
    • Linja-autopysäköinti
    • Pesulapalvelu
    • Shuttle-bussi
    • Taksi
Ruoka ja juoma
  • Aamiainen
  • Allergiaystävällistä ruokaa
  • Baari
  • Ekologisia vaihtoehtoja
  • Illallinen
  • Kahvi & tee
  • Kasvisvaihtoehtoja
    • Lounas
    • Ravintola
    • Terveellisiä snackseja
    • Popcornia ja pehmytjäätelöä
Kokoustekniikka
  • Fläppitaulu
  • Mikrofoni
  • Paperia ja kyniä
  • PC-projektori
  • Whiteboard
  • Wi-Fi
  • Airplay
    • Induktiosilmukka
    • Luonnon-/päivänvalo
    • Näyttö/valkokangas
    • TV-näyttö
    • Videoneuvottelu
Tilaisuuden tyyppi
  • Häät
  • Iltatapahtuma
  • Johtokunnan kokous
  • Joulupöytä
  • Juhla
  • Juhlaillallinen
  • Kick-off
    • Kokous
    • Kurssi
    • Messu
    • Pieni kokous
    • Päiväkokous
    • Seminaari
    • Tuotelanseeraus
Kokousratkaisut
  • Break-out-huone
  • Check-in ryhmille
  • Esteetön
  • Kokouskeskus
  • Kokous-lounge
  • Oma teknikko
  • Projektipäällikkö / yhteyshenkilö
    • Säädettävä / muokattava huonekoko
2.566.102.004 27
Varauskoodi

Onko sinulla varauskoodi? Syötä se tähän nähdäksesi saatavuuden. Jos haluat tehdä varauksen yrityssopimuksen avulla, palkintopisteillä tai jäsenhintaan: Kirjaudu sisään

Tallenna

Kenttä, johon varauskoodi tulee syöttää, ei voi olla tyhjä

Valitut huoneet

huone Poista huone

Lisää huone
Varauskoodi

Varauskoodi on nyt lisätty.

Please note

Are you sure you want to change language?

Please note that if you have initiated a booking or logged in to My page, you will have to start over.