Avalon Restaurang & Bar tarjoilee kansainvälisiä ja laadukkaita ruokalajeja. Viinit ovat huolella valittuja ja ne sopivat täydellisesti joko ruoan kera tai sellaisenaan nautittuina joko terassilla tai baarissa.
Ravintola
Avalon Restaurang & Bar tarjoaa sesongin mukaisia, korkealaatuisia ja kansainvälisiä ruokia, jotka sopivat hyvin yhteen huolella valittujen viinien kanssa, joita tarjoillaan niin pulloittain kuin laseittainkin.
Baari
Baarimme on luonteva kohtaamispaikka hotellivieraille ja göteborgilaisille. Olemme vuosien ajan saaneet maininnan White Guidessa, yhtenä Ruotsin parhaista baareista – tämä on hyvien baarimikkojemme ansiota, sillä he eivät pelkää leikkiä ja kokeilla uusia, jännittäviä makuja. He tekevät töitä viihtyvyyden eteen ja arvostavat käsityötä. Työntekijöillämme on hauskaa töissä, eivätkä klassiset tai uudetkaan cocktailit ole heille vieraita. He kokeilevat jännittäviä makuja, kuten orvokkia, laventelia ja appelsiininkukkaa.
Terassi
Ulkoilmabaarimme Avalon Outside on auki kesällä ja siellä käy jännittävä sekoitus vieraita. Täällä on tilaa kaikille.
Viinihuone
Viinihuoneessamme on kaupungin paras viinivalikoima. Viinit ovat huolella valittuja, ympäri maailman ulottuvilta matkoilta, ja ne luovat alati vaihtuvan, eksklusiivisen ja persoonallisen tarjonnan. Jos löydät uuden suosikin, kannattaa vierailla meillä pian uudelleen, huomenna se saattaa olla poissa. Viinihuone varataan pienille seuruille.
Hotelli ilman käteistä
Sinun ja meidän turvallisuutemme vuoksi meistä tulee käteisvapaa hotelli 1. syyskuuta 2016 alkaen. Tämä tarkoittaa sitä, että voit maksaa ainoastaan korteilla ravintolassamme ja baarissamme.